Tatrzański Związek Narciarski

Mistrzostwa Polski Juniorek w Szczyrku - komunikat organizacyjny

17 i 18 lutego 2020 roku na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek w skokach narciarskich, które tym samym będą zawodami testowymi przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Szczegóły oraz program zawodów dostępne są w załączonym komunikacie.

Kamil Stoch tuż za podium w Bad Mitterndorf

Kamil Stoch (232 m) zajął czwarte miejsce w jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich, który w niedzielę rozegrany został na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Stefan Kraft. Na drugim stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Słoweniec Timi Zajc.

Dwóch Polaków w czołowej "10" w Villach

Dwóch naszych reprezentantów zameldowało się w czołowej "10" niedzielnych zawodów FIS Cup w Villach. Ósme miejsce po skokach na odległość 95,5 oraz 90 metrów wywalczył Tomasz Pilch, a lokatę za nim uplasował się Adam Niżnik, który skoczył 90,5 oraz 94 metry. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Austriak Marco Woergoetter.

COC w Iron Mountain: 17. miejsce Pawła Wąska

Nasi skoczkowie w komplecie wywalczyli punkty w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Tego dnia najlepiej z biało-czerwonych spisał się Paweł Wąsek, który po skokach na odległość 115,5 oraz 115 metrów zajął 17. miejsce. Kolejny triumf w Iron Mountain odniósł Austriak Clemens Aigner.

Szwab i Rajda mistrzyniami Polski

W sobotę, 15 lutego 2020 roku na obiekcie HS-104 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Po raz pierwszy zimą walka o medale krajowego czempionatu rozegrana została na skoczni normalnej. Tytuł mistrzowski zdobyły wspólnie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Brązowy medal wywalczyła Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Piotr Żyła wygrywa w Bad Mitterndorf!

Piotr Żyła w pięknym stylu odniósł w sobotnie popołudnie drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. 33-latek triumfował w austriackim Bad Mitterndorf, oddając na skoczni Kulm loty na odległość 225,5 oraz 219,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Timi Zajc (225,5 i 225 m), a trzeci był reprezentant gospodarzy Stefan Kraft (224,5 i 214,5 m).